SBM-XEIX Societat Catalana de Matemàtiques
Departament de Ciències Matemàtiques i Informàtica

Proves Cangur 2017

Illes Balears
18a edició: 16 de març de 2017

Arrel de la web > Activitats SBM-XEIX > Proves Cangur > Guanyadors de les Proves Cangur 2017

Guanyadors de les Proves Cangur 2017

dimecres 17 de maig de 2017, per  cangur

Aquí podreu consultar els guanyadors de les Proves Cangur 2017, de 3r d’ESO fins 2n de Batxillerat dels centres de Mallorca, Menorca, Eivissa i Formentera.

La Comissió Cangur a les Illes Balears fa públic els guanyadors de cada un dels nivells entre 3r d’ESO i 2n de batxillerat de les Proves Cangur 2017.

Les puntuacions de tots els alumnes participants estan disponibles a la web d’inscripció (accessible només per als professors responsables de centre).

Aquest any la Comissió Cangur ha decidit augmentar el nombre de guanyadors d’algunes de les categories d’acord amb uns criteris que podeu consultar a la web del Cangur.

Els premiats podran recollir un premi en la cerimònia corresponent, segons l’illa on pertanyi l’alumne guanyador. Els dies fixats per a les cerimònies de lliuraments de premis, són els que s’indiquen a continuació. És important que els guanyadors revisin que el seu nom està complet i ben escrit i que confirmin la seva assistència enviant un correu a cerimonia.cangur@gmail.com, indicant el DNI del guanyador i el nombre d’acompanyants que aniran amb ell. Aquest correu el pot enviar el propi alumne o el professor responsable del seu centre.

  • Mallorca: dimecres 31 de maig a les 18 hores a l’edifici de Son Lledó, a la Universitat de les Illes Balears, a Palma.
  • Menorca: divendres 2 de juny a les 17.00 hores, a la Seu Universitària de Menorca.
  • Eivissa: dilluns 12 de juny a les 17.00 hores, a la Seu Universitària d’Eivissa.

Les cerimònies de Menorca i Eivissa coincideixen amb la cerimònia de lliurament de premis de les olimpíades de totes les matèries (és el mateix acte).

Enhorabona a tots!

Incidències: Durant el procés de correcció vàrem notar que la màquina que llegeix els fulls òptics no havia fet les lectures completament fiables, per la qual cosa es va haver de revisar una per una les proves de tots els participants, comprovant si la lectura de la màquina coincidia amb els fulls òptics. Durant la revisió es varen fer les corresponents modificacions. Aquesta circumstància ha fet que el procés s’hagi allargat.

Nivell ESO3
1Renato Rohtkopf BaldovinoIES Sa Blanca Dona - Eivissa140 punts
2Bartomeu Fontcuberta RigoIES Santanyí - Santanyí133,75 punts
3Lluc Aristondo Alzina IES Pau Casesnoves - Inca124,75 punts
3Xabier HernándezIES Son Rullan - Palma124,75 punts
5Íker Carmona GómezIES Sa Blanca Dona - Eivissa123,75 punts
6Fernando Vázquez AguadoCC Santa Mónica - Palma122,75 punts
7Wen Wen ChenIES Son Ferrer - Calvià120 punts
8Thomas Anthony Rossall KleczewskiIES Damià Huguet - Campos119,75 punts
9Miquel Llorach EscuderCC La Salle (Manacor) - Manacor114,75 punts
10Aina Comas CanoCC Beato Ramón Llull - Inca112,5 punts
11Isabel Romero PratsC Mestral - Eivissa111,75 punts
12Carlos Gomila MascaróCC La Salle (Alaior) - Alaior111 punts
Nivell ESO4
1Daniel Roibal PérezCC Lladó - Palma128,75 punts
2Daniel Brines NotarioIES Son Pacs - Palma125 punts
3Damià Escalas RoigC San Cayetano - Palma121,75 punts
4Federico Tuya PradoCC Sagrat Cor - Palma117,5 punts
5Clara Villalonga LlaugerCC CIDE - Palma113 punts
6Jiabin LiIES Ramon Llull - Palma111,25 punts
7Felip Llorens ServeraIES Maria Àngels Cardona - Ciutadella109,25 punts
8Alberto Bermúdez RamosIES La Ribera - Palma107,5 punts
8Uriel Colomina MartínezIES Son Rullan - Palma107,5 punts
10Leyre Melià PicornellCC Sagrat Cor - Palma106 punts
11Laura Cladera PratsCC Beato Ramón Llull - Inca105,75 punts
11Guillermo Viguera RodriguezC Mestral - Eivissa105,75 punts
13Margalida Fontcuberta RigoIES Santanyí - Santanyí105 punts
14Lluís Estarellas PalmerCC Virgen Del Carmen - Palma104,5 punts
15Miquel Bujosa MasIES Damià Huguet - Campos103,75 punts
Nivell BAT1
1 Jaume Antoni Amengual Alorda IES Son Pacs - Palma 109,5 punts
2 Miguel Moles Mestre C Sa Real - Eivissa 100 punts
3 Alejandro Arredondo Ribas IES Quartó De Portmany - Sant Antoni de Portmany 97,25 punts
4 Victoria Quesada García CC Sant Josep Obrer I - Palma 88,75 punts
5 Pedro Ricardo Femenia Plaza CC Sant Josep Obrer I - Palma 88 punts
6 Antonio Darder Bennassar CC Sant Francesc - Palma 86 punts
7 Bernat Ramis Vich CC Pius XII - Palma 84,5 punts
8 Antoni González Chacón IES Alcúdia - Alcúdia 83 punts
9 María Martorell Ruiz CC Montesión - Palma 81,5 punts
10 Aaron Tur Mayans IES Marc Ferrer - Formentera 80,25 punts
11 Hugo Torres Garcia C Mestral - Eivissa 80 punts
12 Miquel Alomar Coll IES Ramon Llull - Palma 79,5 punts
12 Fernando Mendi Cámara C San Cayetano - Palma 79,5 punts
Nivell BAT2
1Andreu Vallcaneras OchogaviaCC Sant Josep Obrer I - Palma 105,5 punts
2Mateu Joan Tomàs TramullasCC Santa Mónica - Palma 98,75 punts
3Andreu Reviriego MartorellIES Joan Alcover - Palma98,5 punts
4Marc Ventanyol GuiradoIES Alcúdia - Alcúdia 97,5 punts
5Pau Cardona OlivesIES Joan Ramis i Ramis - Maó92,75 punts
6Alberto RiosCC La Salle (Sa Vileta) - Palma 89,75 punts
7Rafel Pons StögerIES Joan Ramis i Ramis Maó86,25 punts
7Lluís García JanerIES Joan Alcover - Palma86,25 punts
9Bartolomé Sancho VallsC San Cayetano - Palma86 punts
10Víctor Rubert AlfonsIES Llucmajor - Llucmajor84,75 punts

Respondre a aquest article