SBM-XEIX Societat Catalana de Matemàtiques
Departament de Ciències Matemàtiques i Informàtica

Proves Cangur 2020

Illes Balears
21a edició: 19 de març de 2020

Inici > Activitats SBM-XEIX > Proves Cangur > Edicions anteriors > 9a edició: 2008 > Edició 2008 > Guanyadors de les Proves Cangur 2008

Guanyadors de les Proves Cangur 2008

dimecres 23 d’abril de 2008, per  cangur

Aquí teniu la relació d’alumnes premiats a cada un dels nivells de les Proves Cangur 2008.

Procediment de correcció: Com sabeu, les respostes de les proves es consignaren en un full preparat per a la seva correcció òptica i automàtica. Una vegada obtingut el resultat, s’ha fet un mostreig d’examens que s’han corregit a mà. Així mateix, els guanyadors s’han revisat i contrastat un per un sense que s’hagi trobat en cap cas ningun error. El premis abracen els deu primers classificats de cada nivell, excepte els del primer nivell que per empat en el 10è lloc enguany tindrà onze premiats. Si encara així i tot algun alumne o alumna volgués realitzar una reclamació justificada, es pot dirigir a cangur@xeix.org.

Enhorabona a tothom!

Nivell 1
1 Rafael López Martínez Col·legi Arcàngel Sant Rafel 150.00 punts
2 David Martí Pascual IES Biel Martí 138.75 punts
3 Lluís Martorell Pons Col·legi Pedro Poveda 136.25 punts
4 Maria Bauzà Villalonga IES Maria Àngels Cardona 135.00 punts
5 Albert Serra Perelló IES Santanyí 130.00 punts
6 Leonard Witte IES Guillem Cifre de Colonya 128.25 punts
7 Ainhoa Narvaiza Amengual Col·legi Madre Alberta 126.25 punts
8 Yeray Vivó Valls IES La Ribera 122.50 punts
9 Maria Francesca Font Picó IES Josep Sureda i Blanes 121.25 punts
10 Marta Parada Seguí Col·legi Madre Alberta 120.00 punts
10 Luis Angel Laserna Juan IES Sa Blanca Dona 120.00 punts
Nivell 2
1 Armín Quintana Zaquewski IES Ramon Llull 122.50 punts
2 Pablo Alemany Ausina Col·legi Nuestra Señora de Montesión 106.25 punts
2 Alex Pelegri Florit IES Joan Ramis i Ramis 106.25 punts
4 Beatriz Lasala Ferrer Col·legi San José (Menorca) 100.75 punts
5 Joan Camps Ortueta IES Maria Àngels Cardona 97.75 punts
6 Miguel Valbuena Villalonga Col·legi San José (Menorca) 94.50 punts
7 Ana Cristina Domenech Pons Col·legi Pedro Poveda 93.25 punts
8 Francisco Javier Martínez Rodríguez IES Calvià 92.50 punts
8 Jose María Estrella Roldán IES Joan Alcover 92.50 punts
10 Izaskun Jurado Garcia de Cortazar IES Joan Alcover 91.75 punts
Nivell 3
1 Lluís Coll Sabater IES Maria Àngels Cardona 115.00 punts
2 Lorenzo Frau Pons IES Maria Àngels Cardona 109.75 punts
3 Sergi Torres Marqués IES Maria Àngels Cardona 108.75 punts
4 Carlos Iñigo Vivó IES Josep Maria Quadrado 107.50 punts
5 Marc Moll Joan IES Maria Àngels Cardona 105.00 punts
6 Antonio Feber Capó IES Na Camel·la 101.00 punts
7 José Ignacio Rapha Juan Col·legi La Salle (Palma) 99.75 punts
8 Ignacio Raga Llorens IES Maria Àngels Cardona 98.75 punts
9 Martí Serra IES Alcúdia 97.75 punts
10 Margalida Muntaner Alonso Col·legi CIDE 97.25 punts
Nivell 4
1 Pedro Bibiloni Serrano Col·legi La Salle (Palma) 117.25 punts
2 Joan Marí Yern IES Sa Blanca Dona 96.00 punts
3 Francisco Rul·lan Palou de Comasema Col·legi Nuestra Señora de Montesión 90.50 punts
4 Iñaki Mateo Riera IES Joan Ramis i Ramis 87.25 punts
5 Enrique Macías Quevedo IES Joan Ramis i Ramis 87.00 punts
6 Francisco Javier Muñoz IES Josep Sureda i Blanes 85.00 punts
7 José Carlos Gutiérrez Novo IES Marratxí 81.75 punts
8 Oliver Sirvent IES Alcúdia 81.50 punts
9 Adrián Mas Fernández Col·legi CIDE 81.25 punts
9 Bartolomé Solera Ripoll Col·legi CIDE 81.25 punts