SBM-XEIX Societat Catalana de Matemàtiques
Departament de Ciències Matemàtiques i Informàtica

Proves Cangur 2017

Illes Balears
18a edició: 16 de març de 2017

Arrel de la web > Activitats SBM-XEIX > Proves Cangur > Edicions anteriors > 12a edició: 2011 > Guanyadors de les Proves Cangur 2011

Guanyadors de les Proves Cangur 2011

dilluns 18 d’abril de 2011, per  cangur

Aquí teniu la relació d’alumnes premiats a cada un dels nivells de les Proves Cangur 2011.

Enhorabona a tothom!

Procediment de correcció: Les respostes de les proves es consignen en un full preparat per a la seva correcció òptica i automàtica. Una vegada obtingut el resultat, es fa un mostreig de proves que es corregeixen també a mà. Així mateix, els guanyadors s’han revisat i contrastat un per un sense que s’hagi trobat en cap cas cap errada.

El premis abracen els deu primers classificats de cada nivell, excepte els del segon nivell que per empat en el 10è lloc enguany tindrà onze premiats. Si encara així i tot algun alumne o alumna volgués realitzar una reclamació justificada, es pot dirigir a cangur@xeix.org

Incidències:

  • Als nivells 2 i 3 s’han trobat participants d’un mateix centre que han obtingut puntuacions semblants fruit de moltes respostes iguals. Davant la gravetat d’aquest fet s’ha consultat els professors responsables i la Comissió Cangur ha decidit, tenint en compte criteris tant estadístics com de participació i puntuació d’altres anys, desqualificar alguns dels alumnes implicats.
Nivell 1
1 Rafel Perelló Ribas IES Sineu
Sineu
132,50 punts
2 Álvaro Malo García CC La Salle
Maó
131 punts
3 Nicolás Ferrer Forteza-Rey CC Sagrat Cor
Palma
129,75 punts
4 Bartomeu Costa Prats IES Quartó de Portmany
Sant Antoni de Portmany
122,25 punts
5 Miquel Serra IES Santanyí
Santanyí
121,25 punts
6 Aina Forteza Gómez IES Joan Alcover
Palma
118 punts
7 Antoni Vallejo Tomàs IES Josep Font i Trias
Esporles
117,25 punts
7 Antoni Garau Segui IES Madina Mayurqa
Palma
117,25 punts
9 Margalida Perelló Roig IES Mossèn Alcover
Manacor
117 punts
10 Julià Ballester Simon CC Sagrat Cor
Palma
116 punts
Nivell 2
1 Xim Tomàs Ferrer IES Felanitx
Felanitx
116 punts
2 Enric Martorell Pons CC Pedro Poveda
Palma
112,50 punts
3 Joan Danús Jaume CC Sant Salvador
Artà
110 punts
4 Jorge Gómez Marco CC La Salle
Palma
108 punts
5 Màxim Mir Ferrer IES La Ribera
Palma
107,50 punts
6 Francesc Valls Mascaró IES Guillem Cifre de Colonya - Pollença 106,50 punts
7 Maria Neus Muntaner Estarellas IES Guillem Colom Casasnovas - Sóller 106,25 punts
8 David Argelich Hernández CC Sant Josep Obrer II
Palma
104,75 punts
8 Raquel Marí Costa IES Santa Maria d’Eivissa
Eivissa
104,75 punts
10 Joshua James Healey IES Guillem Cifre de Colonya - Pollença 104 punts
10 Aina Barceló Lebron IES CTEIB
Palma
104 punts
Nivell 3
1 José Francisco Díaz Armesto CC Virgen del Carmen
Palma
102,5 punts
2 Mónica Salgado Rodrigo CC Santa Mònica
Palma
94,25 punts
3 Marc Nuñez Corbacho IES Algarb
Sant Jordi de Ses Salines
93,25 punts
4 Feng Ma IES Ses Estacions
Palma
89,75 punts
5 Daniel González Hëdstrom IES Son Ferrer
Calvià
87,5 punts
6 Albert Marquès Triay IES Maria Àngels Cardona
Ciutadella
87,25 punts
7 Carlos Camps Mascaró IES Maria Àngels Cardona
Ciutadella
86 punts
8 M Magdalena Vidal Monge IES Santanyí
Santanyí
85,75 punts
9 Antoni Ginard Adrover CC Sant Josep Obrer I
Palma
85 punts
9 Simón Abellan Cardona IES Joan Ramis i Ramis
Maó
85 punts
Nivell 4
1 Rafael Eusebio López Martínez CC Sant Josep Obrer I
Palma
115 punts
2 Yeray Vivó Valls IES Joan Alcover
Palma
86,25 punts
3 Miquel Hernández Nicolau CC La Salle
Palma
80,75 punts
4 Mª Francesca Font Picó IES Josep Sureda i Blanes
Palma
75,5 punts
5 Álvaro Morote Derqui IES Joan Alcover
Palma
74,5 punts
6 Filip Andrzej Bugajski CC CIDE
Palma
74 punts
7 Marino González Díaz IES Francesc de Borja Moll
Palma
71,5 punts
8 Catalina Serra Tomàs IES Joan Alcover
Palma
70,5 punts
9 Leonard Witte IES Guillem Cifre de Colonya - Pollença 70,25 punts
10 Adrià Salom Rullan IES Madina Mayurqa
Palma
70 punts

Respondre a aquest article